zapisz się do newsletera

Masaż leczniczy i stymulacyjny

Masaż leczy i stymuluje rozwój

Korzyści płynące z masażu rehabilitacyjnego i relaksacyjnego są niezliczone. Jest on zalecany także niemowlętom i dzieciom, które mogą być poddane masażom zarówno przez rehabilitantów, jak i przez rodziców. Za pomocą odpowiednich technik masażu można dodać energii dziecku, które cierpi na jej brak lub wyciszyć nadpobudliwego malucha, rozluźnić napięte mięśnie, wspomóc rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny. Szczególnie korzystny wpływ masażu stwierdzono u dzieci z problemami psychiczno-emocjonalnymi, wadami rozwoju oraz przejawiającymi zaburzenia jelitowe. Masaż dzieci zwiększa koordynację i elastyczność mięśni oraz pomaga radzić sobie z emocjami i stresem.

Skóra jest największym receptorem naszego ciała, odbierając różne bodźce i pomagając nam poznawać świat już od najwcześniejszego dzieciństwa. Poprzez kontakt fizyczny tworzymy również więzi z innymi ludźmi i budujemy nasze poczucie bezpieczeństwa. Masaż może być w tym pomocny, dlatego warto się dowiedzieć, czy można samemu masować dziecko i jak to robić, a także jakie metody rehabilitacji dziecka lepiej zostawić specjaliście.

W szczególności do skorzystania z naszej oferty zapraszamy dzieci i dorosłych:

-z zespołami bólowymi szyjno-barkowymi

-z bólami stawowymi i mięśniowymi

-pacjentów po urazach (złamania, skręcenia oraz przy wszelkich dysfunkcjach układu ruchu)

-pacjentów po wypadkach komunikacyjnych

Zabiegi masażu

Zapraszamy na wybrane zabiegi. W przypadku dzieci wymagana jest pisemna zgoda rodzica bądź prawnego opiekuna oraz jego obecność w trakcie wykonywania kuracji. Zgodę należy podpisać przed zabiegiem, i Akademickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Uwaga: Rodzic (lub opiekun prawny) powinien osobiście przyprowadzić dziecko do Poradnia, podpisać oświadczenie, iż wyraża zgodę na przeprowadzenie zabiegu.

W naszej ofercie znajda Państwo, następujące techniki wykonywania masażu na wybranych partiach ciała:

-masaż klasyczny (plecy, kończyny górne i dolne, twarz)

-masaż pobudzający (plecy, kończyny górne i dolne)

-masaż odprężająco-relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych (plecy, kończyny górne i dolne)

-masaż dłoni

-masaż nawilżający twarzy z użyciem olejków nawilżających

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od potrzeb danego pacjenta (20-60min)

Techniki masażu dobierane są w sposób indywidualny do potrzeb każdego dziecka  lub dorosłego na podstawie wcześniejszej konsultacji lekarzem oraz rodzicem/opiekunem prawnym.

Zgłoszenia telefoniczne: 733253858 lub poradnia@poradniaslupsk.pl

 

Prosimy o wypełnienie pobranego formularzu zgłoszeniowego i przesłanie go na adres:

poradnia@poradniaslupsk.pl

<----------FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY---------->
(pobierz)